Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Газета `НЕЗБОРИМА НАЦІЯ`
Головне меню



Пошук




Архів газети

  Архів за 2024 рік:


Передплата

Untitled Document

“Незборима нація” – газета для тих, хто хоче знати історію боротьби за свободу України. Це газета, в якій висвітлюються невідомі сторінки Визвольної боротьби за незалежність.
“Незборима нація” може стати неоціненним другом вчителя, школяра, студента, історика, краєзнавця, кожного, хто цікавиться героїчною і трагічною історією нашої Батьківщини.
Газету можна передплатити у будь-якому відділенні пошти:
Наш індекс – 33545
Індекс 87415 – для передплатників Донецької та Луганської областей.
Не забудьте передплатити “Незбориму нації” і для бібліотек та шкіл тих сіл, з яких ви вийшли.

Друзі, приєднуйте нових передплатників “Незборимої нації”.



Дружні сайти

   
   
   
   
   
   
   


До 100-ліття загибелі Миколи Міхновського


До 100-ліття загибелі Миколи  Міхновського

3 травня 2024 р. Історичний клуб “Холодний Яр”, Академія патрульної поліції, пластуни 115-го куреня ім. Володимира Великого і підготовчого куреня ім. Марка Паславського, активісти інших організацій вшанували Миколу Міхновського, засновника українського війська в 1917 році.
“Шановні козаки, дорогі козачки! – почав ушанування ведучий Роман Коваль. – Сьогодні згадуємо «незлим тихим словом» Миколу Міхновського – Тарасового онука, а нашого батька. Бажаю, щоб і кожного з нас по століттю після відходу з білого світу також згадали «незлим тихим словом». А для цього треба, щоб була Самостійна Україна. А щоб вона була, ми маємо на неї щодня працювати, боронити її – як воїни, як волонтери, поліцейські, як творці української культури. Безупинно. І натхненно!..”
Після цього вступу Василь Лютий і Світлана Мирвода виконали гімн, який підхопила громада. Капелан ЗСУ Дмитро провів літію за упокій душі Миколи Міхновського. У своїй молитві він сказав про спочилого: “Козак Божий Микола...”
На пам’ять про Міхновського бандурист Юрко Слюсар чудово виконав пісню “Повіяв вітер степовий”.
Роман Коваль продовжив: “Про Миколу Міхновського подільський отаман Ананій Волинець написав: «Сіра, безлична салдацька маса... большевизм, деморалізація, розклад... Здається, пропащі люде і пропаща спра­ва. А заговорив Міхновський – і чудо! В сірій масі заблисло золото пшениці, в темнім лісі розцвіли волошки. I за хвилю – золото й волошки уже були для цієї маси гаслом, а над цим горував той великий Каменяр, що розбудив їх до життя… Це ж для України – Самостійної України! Це для його укоханої Батьківщини, за яку “мало й душу положить”, – це для її оборони шикуються молоді орли в лави, це українські – “Самостійної України” – прапори лопотять!»”.
Далі Світлана Мирвода заспівала пісню на слова Йосипа Струцюка з Холмщини “Нас весна не там зустріла” – про одну з трагічних сторінок нашої історії, яка стала наслідком поразки Визвольних змагань...
Як завжди, лаконічним і змістовним був виступ голови ОУН Богдана Червака, 1-го заступника голови Державного комітету телебачення та радіомовлення України.
Слово від земляків Міхновського сказав Євген Чубук, фермер, волонтер, козак Історичного клубу “Холодний Яр”, який приїхав зі Згурівщини, до громади якої тепер належить с. Турівка, батьківщина Миколи Міхновського.
Співали дорогі наші кобзарі Василь Лютий і Тарас Компаніченко. Читали свої вірші Василь Ковтун і Мальва Кржанівська, лицарка ордена Данила Галицького та відзнаки “Золотий Хрест” Головнокомандувача ЗСУ (Валерія Залужного).
Про останні дні Міхновського розповів Юрій Юзич, співавтор книги “Микола Міхновський. Спогади, свідчення, документи”.
Високого оцінив державотворчу діяльність Міхновського Дмитро Наталуха, народний депутат України, голова комітету з питань економічного розвитку у Верховній Раді України IX скликання, – єдиний представник влади на урочистостях.
Багато зробив для пропаганди визвольного ідеалу в Академії патрульної поліції капітан Максим Лободзінський, козак Історичного клубу “Холодний Яр”. Ось і в цей день він організував делегацію академії із 35 осіб. Визначивши Міхновського як орієнтир для майбутніх поколінь, Максим зачитав енергетичну Молитву українського націоналіста. 9 вересня 2018 р. на відкритті цього пам’ятника її декламував заступник голови “Національного корпусу” Микола Кравченко-“Крук”. Тоді її підтримали Тарас Силенко, Юрій Руф, Олег Куцин. На жаль, цих козаків уже немає з нами – Тарас помер, а інші наші друзі загинули в боротьбі за волю України. Тож традицію продовжив Максим Лободзінський.
Молодший сержант Державної прикордонної служби, а зараз капрал поліції Віктор Рябчун воював на Донбасі. Він прийшов ушанувати Миколу Міхновського. Роман Коваль подарував йому книгу “Самостійна Україна”. А козакові Історичного клубу “Холодний Яр”, командиру взводу Ігореві Гаврищишину, який щойно повернувся з передової, Роман Коваль урочисто вручив значок Історичного клубу “Холодний Яр”.
У цей пам’ятний день до лав Історичного клубу “Холодний Яр” були прийняті народна артистка України Світлана Мирвода і поетка, сержант ЗСУ Мальва Кржанівська.
Вшанування біля пам’ятника Міхновському завершили традиційним виконанням стрілецької пісні “Ой у лузі червона калина” Тарас Компаніченко, Світлана Мирвода і Василь Лютий.
Потім було покладено квіти на могилу Миколи Міхновського, що за 50 м від пам’ятника, а також на могили Левка Лук’яненка, Андрія Жованика та Олега Куцина. Тепле слово про Міхновського і наших друзів сказали Валентина Сизон, Юрко Сиротюк, Ігор Гаврищишин і Євген Букет, а Тарас Компаніченко, Світлана Мирвода та Василь Лютий на могилах героїв виконали визвольні пісні.
“Огонь запеклих не пече”, – казав Тарас Шевченко. Ніби про Міхновського сказано. Нехай ідеї Міхновського й Тараса Шевченка входять у серця нашого покоління!
Щиро дякуємо Миколі Сульжуку і Людмилі Іванець за пожертви на організацію урочистостей, Василеві Панченку за чудовий звук та інші оргзусилля, Миколі Гребіннику, який напередодні посадив біля пам’ятника Міхновському кущ калини, братам Кошовенкам (Русланові та Володимиру), які організували трансляцію і запис події, а також фотографам Ігореві Рубцову, Олександрові Вакуленку, Георгієві Лук’янчуку, Юрієві Слюсару та всім, хто вшанував у цей пам’ятний день Миколу Міхновського.
Слава полеглим за Україну! Слава Україні!

Історичний клуб “Холодний Яр”

На світлині – Роман Коваль, Василь Лютий і Світлана Мирвода.



Історія Визвольних змагань

Роман КОВАЛЬ
Багряні жнива Української революції
Яків ГАЛЬЧЕВСЬКИЙ
З воєнного нотатника
Юрій ГОРЛІС-ГОРСЬКИЙ
Холодний Яр
Роман КОВАЛЬ
За волю і честь
Роман КОВАЛЬ
Коли кулі співали
Упорядники Роман Коваль і Віктор Рог
Жага і терпіння. Зеновій Красівський у долі українського народу
Роман КОВАЛЬ
Отаман Зелений
Роман КОВАЛЬ
ФІЛОСОФІЯ СИЛИ Есеї
Відбитка з "Нової Зорі"
ПОХОРОНИ начального вожда УГА ген. Мирона ТАРНАВСЬКОГО
Роман КОВАЛЬ
Нариси з історії Кубані
Роман КОВАЛЬ
Ренесанс напередодні трагедії
Роман КОВАЛЬ
Філософія Українства
Зеновій КРАСІВСЬКИЙ
Невольницькі плачі
Роман КОВАЛЬ, Віктор РОГ, Павло СТЕГНІЙ
Рейд у вічність
Роман КОВАЛЬ
І нарекли його отаманом Орлом


Радіопередача «Нація»

Автор та ведучий Андрій Черняк

Холодноярська республіка
Роман Коваль&Віктор Рог
Ким були невизнані нацією герої?
Роман Коваль
Про Кубанську Україну.
Роман Коваль
Про національну пам’ять.
Роман Коваль
Операція "Заповіт" Чекістська справа №206.
Роман Коваль
Україна в І-й світовій війні.
Роман Коваль
Українці у ІІ-й світовій війні.
Роман Коваль
Долі українських козачих родів.
Роман Коваль
Так творилось українське військо.
Роман Коваль
Кубанська Народна Республіка.
Роман Коваль



«За Україну, за її волю!»

Авторська передача президента Історичного клубу «Холодний Яр» Романа Коваля «За Україну, за її волю!»


Подяка

Сердечно дякуємо за підтримку газети “Незборима нація”!
Сердечно дякуємо за підтримку
газети “Незборима нація”!

Іван КАЧУРИК – 400 грн
Ігор СМЕТАНСЬКИЙ (м. Калуш) – 350 грн
Віктор ДРУЗЬ  (с. Зорине, Сумщина) – 500 грн
Олександр БУТРИК – 1000 грн.
Олександр РИЖЕНКО (Київ) – 3000 грн.

Передплачуйте газету “Незборима нація”

Передплатний індекс – 33545.
Для Донецької і Луганської областей – 87415.
Ціна – 95 грн на рік.
Читайте, передплачуйте!





03049, Київ, вул. Курська, буд. 20, пом. 14. Т/факс:242-47-38 e-mail: Koval_r@ukr.net, kovalroman1@gmail.com Адмін розділ